Cumartesi, Haziran 3, 2023
spot_img

Bugün Gönderilen İlanlar

Oya Okar Kimdir Nereli? Kaç Yaşında ? Evli mi ?

Oya Okar (d. 12 Ocak 1986, İstanbul), Türk beyaz perde, tiyatro ve dizi oyuncusu.

Doğum Zamanı1 Ocak 1986
Doğum Yeriİstanbul
Eğitim Durumuİstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Kısmı

Anası Tıp Profesörü olan Oya Okar, 12 Ocak 1986 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Bir abisi olan oyuncu, İlk ve orta öğretimden sonrasında lise eğitimini Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünde tamamlamış ve peşinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Aynı Üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır.

2005 senesinde Şöhret dizisinde Gülçin adlı genç kızı canlandıran meşhur oyuncu sonrasında 2007 yılında gösterilen Hekimler dizisinde Gülümsün karakterine yaşam vermiştir. 2008 senesinde Kanal D’de piyasaya çıkan Düğün Şarkıcısı isimli dizide Hatice Aslan ve Erkan Can gibi yetenekli isimlerle ekran karşısına çıktı. 2011-2012 yılları aralığında TRT 1’de gösterilen ve Bosna savaşını özetleyen Mavi Kelebekler isimli dizide Burak Hakkı ile beraber rol almıştır.

Oya Okar, sırasıyla; Umut Ulusal, Dağlar Delisi, Sınıf, İstanbul Evlatları, Bu şekilde Bitmesin, Ben Onu Fazlasıyla Sevdim, Zeytin Tepesi ve Eve Dönüş gibi dizilerde rol almıştır. Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan uzunca soluklu Arka Sokaklar isimli polisiye türündeki diziye 2015 senesinde katılan Oya Okar, dizide Selin Demirci Güneri karakterine yaşam vermektedir.

Latest Posts

spot_imgspot_img

İlgi Çekenler