Cumartesi, Haziran 3, 2023
spot_img

Bugün Gönderilen İlanlar

Gül suyunun cilde faydaları nelerdir? Gül suyu cilde nasıl uygulanır? Gül suyu maskesi

“Gül suyu cildimizi temizleyen ve nemlendiren en naturel kozmetik ürünlerinden biri. Ve cilde olan yararları sayılamayacak kadar çoktur. Gül suyunun yararları nedir? Güzel kokusu ve hafifçe yapısı ile gül suyu son günlerde fazlasıyla insanların tercih ettiği bir cilt ürünü haline geldi. Gül suyunun cilde yararları nedir? Gül suyu cilde nasıl uygulanır? Sorunun yanıtı makalemizde:

Gül suyunu tarihte ilk defa İranlıların gülü damıtarak elde etmiş olduğu bilinen bişeydir. Meydana gelen naturel ve şifalı bu ürün zaman içinde Avrupa ve Asya’ya yayılmıştır. Günümüzde ise dünyanın neredeyse bütün ülkelerinde kullanılan gül suyunun İslamiyet ve Hinduizm’de de dini bir önem taşımaktadır. Gül suyu yararlı ve naturel içeriğinden ötürü batı dünyasının kozmetik sektöründe eğer olmazsa olmaz malzemelerden birisidir. Hem de hem dinlendirici hemde ferahlatıcı etkisinden ötürü aromaterapide de kullanılmaktadır. Kimyasal içeriğe sahip olan ürünlerin cilde negatif etkilerinin çoğalmasıyla, insanlar çareyi tabiatın olağanüstü kaynaklarında aramaya yöneliyor.

  • Cildinizin pH dengesini korur.
  • Sivilce ve akneyi engeller.
  • Cildinizi tonlandırır.
  • Cildinizi nemlendir.
  • Şişliği azaltır.
  • Duyarlı ciltlerde kullanabilir.
  • Yaşlanmayı yavaşlatır.

Burada Neler Var ?

gül suyunun yararları

Gül suyu da cilt bakımı mevzusunda asırlardır kullanılan, annelerimizden anneannelerimize kadar dolabında bulunmuş bir bakım malzemesi. Her cilt tipi için faydalı olan gül suyu hafifçe ve naturel içeriği yardımıyla cildinizi yatıştırmaya, renk eşitsizliğini yok etmeye ve cildinizi nemlendirmeye destek sağlar. Şimdilerde fazlasıyla fazla tercih edilen gül suyu, söylenildiği kadar cilde yararlı mıdır, nasıl kullanılır sizler için araştırdık. İşte gül suyunun cilde yararları ve kullanımı…

gül suyu

 Mat görünümlü ciltlerin sabah akşam tertipli bir halde kullandığı zaman cildi temizleyerek canlı ve sıhhatli görünmesine sebep oluyor.

– Tıkanmış gözenekleri açarak, cildin üst tabakasında bulunan zeminini temizliyor.

– Cildin rutubet dengesini sağlayarak sivilce oluşmasına engel olur.

 Egzama, mantar gibi cilt hastalıklarına bağlı oluşmuş bulunan kaşıntıyı ve kuruluğu giderir.

 Kötü hava koşullarından ötürü cildin üstünde biriken toksinlerin atılmasına destek sağlar.

GÜL SUYU CİLT BAKIMINDA NASIL KULLANILIR?

Yarım çay bardağı gül suyu ve 1 çay kaşığı gliserini karıştırın. Peşinden pamuk yardımı ile hem yüzünüzü hem de boynunuzu paklayın.

Şayet isterseniz bütün vücudunuzu bu karışımla temizleyebilirsiniz. Bu uygulama cildi temizlemeye yönelik olduğundan sabahları veya akşamları yapabilirsiniz. Fakat günde bir defa yapılması yeterlidir.

 

Latest Posts

spot_imgspot_img

İlgi Çekenler