Cumartesi, Haziran 3, 2023
spot_img

Bugün Gönderilen İlanlar

Çatal Bıçak Takımında Pas Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Büyük bir ihtimalle evinizde bir çekmece içerisinde güzel bir çatal bıçak takımınız bulunmaktadır. Kullandıktan sonrasında bulaşık makinesine koymuşsunuzdur. Kirlendikleri zaman bulaşık makinesine koymak fazlasıyla basittir. Bu, pas lekeleri geliştirebilecekleri manasına gelir.

Bu lekeler, çatal ve de bıçak takımı kurulama bezi ile kurutulmak yerine kendiliğinden kurumaya bırakıldığı zaman oluşur. Bunu engellemek istiyor iseniz, çatal bıçak takımını temiz olduğu zaman derhal kurutmak en iyisidir.

Limon suyu son aşama etkilidir
Elbette ki zarar çoktan verilmiş olabilir. Her neyse ki pas kalıcı değildir ve bu mevzuda katiyen bir şeyler yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey mühim oranda limon suyu. Büyük bir bardak alın ve ortalama üçte ikisini doldurun. Bıçaklarınızı yada öteki çatal-bıçak takımlarınızı, bıçak kısmı suyu içerisinde olacak biçimde bardağa koyun. Ortalama 5 yada 7 dakika beklemeye alın ve peşinden çatal bıçak takımını çıkarın. Bir bulaşık telinin yumuşak kısmı ile ovuşturarak paklayın ve peşinden ılık su altında durulayın. Temiz bir kurulama bezi ile kurulayın ve pas lekelerinin kaybolduğunu ve çatal bıçaklarınızın yeni gibi göründüğünün farkına varacaksınız !

 

Latest Posts

spot_imgspot_img

İlgi Çekenler